Moje filozofie

Kdo jsem a proč se zabývám zdravou páteří

V 17 mi život rozvrátilo sportovní zranění páteře. Celý maturitní ročník jsem strávila návštěvami neurologie, dlouhým pobytem v nemocnici, nakonec "návštěvou" operačního sálu, měsíc v rehabilitačním ústavu, lázně.

Nic, po čem bychom toužili. Z aktivní teen rovnou "lazarem". Mladý organismus se regeneruje rychle, přizpůsobí se deformitám, najde náhradní mechanismy... Ale pokud nenapravíme špatné návyky a nezmírníme civilizační tlak, je to jen odsunutí problémů na později, kde řešení bude spíše náročnější.

" na dně své žízně staneš se hledačem pramenů pro jiné..." M. Procházková 

 Tím dnem se pro mne po 20 letech od operace staly opakované hernie disků a 7 let chronických bolestí. 7 let, kdy jsem uléhala s bolestí a s bolestí se probouzela. Ale zároveň 7 krásných let, kdy rostlo a sílílo mé dítě, má úžasná inspirace.

Právě díky mateřství jsem se vydala hlouběji v poznání. Rozhodla jsem se, jakmile to bude možné, překopat svůj život a vzkřísit vnitřní sílu. Začala jsem studiem u Yoga Alliance, následovala Prevence poruch pohybového systému na FTVS, Hluboký stabilizační systém páteře ve FNHK, rekvalifikace Lektor zdravotní tělesné výchovy, nadstavbový kurz Jóga pro zdravá záda u MUDr. Králové … a konečně Trenér DNS.

Právě Dynamická Neuro-muskulární Stabilizace Prof. Koláře mi poskytla chybějící souvislosti. Sílu středu jsem ve svém pojetí cvičení začala propojovat se silou vnitřní. 

Neustále se synergicky vzdělávám v pohledu na zdraví a pohyb. Vím, že ta cesta nikde nekončí, že se košatě větví, je neuvěřitelně bohatá a sebenaplňující. Nové poznatky neurovědy, medicíny, pochopení fyziologie, evoluce, pradávných moudrostí bez dogmat, sebeúzdravných procesů ... jsou mi velkou inspirací.

Má práce je mým skutečným posláním a za to jsem životu hluboce vděčna.

Namasté, Oli

Mé motto: Nestavět dogmata, nýbrž neustále propojovat, dolaďovat... neb veškeré intelektuální poznání je více či méně dočasné© 2021 Olga Stulir, trenér a výživový poradce
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky